Jesteś w kategorii: Nawigacja i AutoMapa

W tej sekcji przedstawiamy najlepsze rozwiązania nawigacyjne dla systemu Android. Wiele aplikacji dopiero raczkuje, mimo tego na chwilę obecną nie brakuje skutecznych rozwiązań.

Car Locator – Lokalizator samochodu na Androida

W ferworze różnych zajęć w ciągu dnia albo kilkugodzinnych zakupów zapomniałeś, gdzie zaparkowany jest Twój samochód? Dzięki aplikacji Car Locator już nigdy więcej nie będziesz miał kłopotów z odnalezieniem auta. Anush Soft stworzyła darmową wersję tej aplikacji idealnie dostosowanej pod system Android. Wystarczy zaznaczyć na nim miejsce postoju, a program wykorzystując nawigację GPS i Google Maps bez problemu zlokalizuje Twój samochód.

AutoMapa Android Edition

AutoMapa dedykowana dla urządzeń mobilnych z systemem Android ma jako podstawowe zadanie ułatwiać użytkownikom podróżowanie po zakorkowanych drogach. Aplikacja opiera się na technologii LiveDrive!. Interfejs ma intuicyjny oraz przejrzysty charakter. Miłośnicy CB radia będą mogli liczyć na wsparcie w postaci pikietażu – informacji o słupkach kilometrowych.

Kompas – Smart Compass Android

Potrzebujesz poznać, jaki jest obecny kierunek Twojej wędrówki? Niezwykle przydatnym narzędziem, w takim wypadku okazuje się aplikacja na Android – Smart Compass, produkcji Smart Tools. Jest to program darmowy, który zamienia nasz tablet w tradycyjny kompas, dzięki wbudowanym w urządzenie mobilne, czujnikom magnetycznym. To świetna opcja dla osób lubiących mieć dokładną orientację w terenie. Przed użyciem, taki multimedialny kompas warto odpowiednio skalibrować, by z satysfakcjonującą nas dokładnością wskazywał nam drogę. Do wyboru mamy kilka propozycji kompasowych tarczy. Tych tradycyjnych, jak i bardziej nowoczesnych dla sympatyków innowacji. Projektanci…

Mapy Google Android (Google Maps)

Jest jedna rzecz, którą Google ceni sobie nade wszystkie inne. Nie – to nie honor, dobro ani inne wzniosłe wartości. To pieczołowicie kolekcjonowane dane użytkowników. I tak długo, jak długo firma oferuje wiele w zamian, z utratą prywatności można się pogodzić, wiedząc, że prędzej czy później i tak by nastąpiła. Póki można na tym skorzystać, wybrzydzać nie wypada, zwłaszcza otrzymując bardzo udany produkt, jakim są Mapy Google na Android.

Korkosfera Android – Informacje o korkach i remontach dróg

Chciałbyś mieć zawsze bieżące informacje o występujących korkach, na drodze, którą się poruszasz? Korkosfera z pewnością ostrzeże Cię przed niewygodnymi zastojami w trasie! Aplikacja stworzona przez spółkę NaviExpert, specjalnie pod kątem systemu Android, jest świetnym narzędziem dla ludzi, którzy nie lubią marnować czasu w kilometrowych korkach.

Yanosik Antyradar i Nawigacja Android

Przez wielu użytkowników, uważany za najskuteczniejszą alternatywę CB Radia. To właśnie Yanosik, aplikacja dedykowana systemowi Android, która zadebiutowała już w 2008 roku. Cóż to takiego? Otóż ten bezpłatny program, to jednocześnie wyjątkowo skuteczna nawigacja oraz legalny antyradar on-line na komórkę. Każdy użytkownik, dzięki temu programowi może być informowany o aktualnej sytuacji na drogach. Aplikacja informuje o różnych utrudnieniach ruchu: wypadkach, korkach, robotach drogowych w najbliższej okolicy, po której się poruszamy autem.

AutoMapa Android

Jedna z najbardziej precyzyjnych map dostępnych dla systemu Android. Skuteczność AutoMapy została sprawdzona przez ponad 500 tysięcy użytkowników na całym świecie. Nawgiacja na Androida jest niestety płatna. Na chwilę obecną można ją kupić w serwisie automapa.pl lub przez serwis Google Play. Ceny kształtują się od 19,99 do 119,99.

NaviExpert Android

Nadajnik GPS w smartfonie to dodatek, który przydał się już niejednemu kierowcy, choć ci, którzy jeżdżą więcej, wolą nawigacje w „tradycyjnej” formie, tę z telefonu traktując wyłącznie jako rozwiązanie awaryjne. Za praktycznie każdą trzeba jednak dość słono zapłacić, a szkoda byłoby wydawać pieniądze na coś, z czego się nie skorzysta. Dobrze byłoby więc mieć pewność, że kupiona nawigacja rzeczywiści spisze się w każdej sytuacji – także wtedy, kiedy ktoś miałby zamiar używać jej jako podstawowej na co dzień. NaviExpert ma na tym polu spore doświadczenie.