Jesteś w kategorii: Grafika i Zdjęcia

Znajdujesz się w dziale Grafika, gdzie zamieściliśmy aplikacje dla systemu Android pomocne w edycji, tworzeniu i oglądaniu grafiki. Kategoria dla miłośników dobrej grafiki….

Facetune na Androida

Facetune to aplikacja, która pozwala na szybki retusz zdjęć portretowych. To narzędzie, które powstało z myślą o wszystkich miłośnikach tzw. selfie. Aplikacja jest bardzo prosta w obsłudze, dodatkowo do każdej z proponowanych funkcji dostępne jest krótkie wprowadzenie. Aplikacja jest jednak na tyle intuicyjna, że korzystanie z działu pomocy raczej nie będzie potrzebne. Facetune to zdecydowanie jedno z najbardziej funkcjonalnych rozwiązań, gdy chodzi o retusz zdjęć na smartfonie lub tablecie. Z pomocą aplikacji możemy szybko wygładzić zmarszczki na twarzy, usunąć wszelkie niedoskonałości skóry, wybielić zęby i wprowadzić wiele…

Color Splash Effect Pro na Androida

Jeśli chciałbyś, aby Twoje zdjęcia zrobione smartfonem nabrały profesjonalnego charakteru, musisz zdecydowanie pomyśleć nad ściągnięciem aplikacji Color Splash Effect Pro, która jest dostosowana do nowoczesnych urządzeń wspierających system Android. Warto zaznaczyć, że oprogramowanie zostało wyprodukowane przez firmę Lyrebird Studio, która dotychczas wypuściła na rynek takie cenione aplikacje jak np.: Pro Camera FX albo FX Pro Photo Editor. Jaki efekt możemy uzyskać, wykorzystując praktycznie aplikację Color Splash Effect Pro? Program pozwala nam na tworzenie wspaniałych kompozycji w tonacji czarno-białej, na których zachowane są kolorowe szczegóły. Np. na czarno-białym…

ArcNote na Androida

Coraz częściej zarówno w trakcie wykładów na uczelniach jak i podczas szkoleń branżowych wykorzystywane są prezentacje multimedialne. Obecnie dzięki nowoczesnej technologii nie musimy już na szczęście ręcznie notować wszystkich istotnych informacji. Wystarczy jedynie smartfon z dobrym aparatem fotograficznym, aby móc zrobić zdjęcie wszystkim prezentowanym slajdom. Nie musimy martwić się, że zdjęcia okażą się trudne do odczytania – z pomocą przychodzi nam doskonała aplikacja ArcNote wyprodukowana przez ArcSoft Inc. Z pomocą tego oprogramowania możemy nasze notatki w firmie zdjęć uporządkować według dowolnego klucza. To jednak nie wszystko. Nie…

Photoaf Panorama Android – Zdjęcia panoramiczne (360)

Programista Oren Bengigi stworzył dla systemu Android coś, co okazało się doskonałym patentem na stworzenie pięknej fotograficznej panoramy. Dzięki specjalnemu czujnikowi orientacji położenia w Twoim telefonie ta aplikacja precyzyjnie wskaże, jak należy trzymać aparat (pod jakim kątem), aby stworzyć zdjęcia, których sekwencje złożą się na niezapomniane ujęcia. Mowa o nowym darmowym programie Photoaf Panorama.

Pixlr-o-matic Android – Aplikacja do obróbki zdjęć

Jeżeli pasjonujesz się fotografią nietypową, szlachetną, nieco podrasowaną to narzędzie z pewnością Ci się przyda, kiedy będziesz starał się obrobić całkiem oczywiste zdjęcia i nadać im ” to coś”. Pixlr-o-matic to darmowa aplikacja stworzona pod system operacyjny Android, ale też iOS, które służy do nakładania na fotografie, rozmaitych efektów graficznych. Producent aplikacji Autodesk Inc. zapewnia, że już w trzech krokach każdy z użytkowników ma szansę wykreować profesjonalne zdjęcia.

Instagram Android

Realia rynkowe nie dają się opisać żadnymi logicznymi regułami. Najpierw na giełdzie za rekordową kwotę debiutuje Facebook, by już w kilka godzin od otwarcia tracić na wartości. Zaraz potem Mark Zuckerberg, założyciel portalu, ogłasza, że przejmuje Instagram – program, pracowników, firmę. Za ni mniej, ni więcej MILIARD dolarów. W co była to inwestycja?

Gimp Android

GIMP – jako jeden z najlepszych edytorów grafiki na system Android GIMP (a właściwie GNU Image Manipulation Program) jest obecnie jednym z najlepszych ogólnodostępnych, darmowych programów umożliwiającym tworzenie nowej, a także edytowanie już powstałem grafiki. Umożliwia jako jeden z niewielu darmowych programów tworzenie grafiki animowanej, co w dzisiejszych czasach jest często wykorzystywane na popularnych stronach internetowych. Jest to program łatwy, intuicyjny, jednak potrzeba pewnej wiedzy na ten temat, by zacząć z nim pracę, a także szybko i bezproblemowo użytkować go.