Plants vs. Zombies na Androida

Gra Plants vs. Zombies powstała z myślą o wszystkich wielbicielach gier typu tower defence. Jeśli i Ty lubisz ten nurt, pozycja ta z pewnością Cię zainteresuje. Twórcy naprawdę dołożyli starań, aby zaskoczyć graczy. Tym razem nie wcielamy się ani w średniowiecznych rycerzy ani też w komiksowych superbohaterów, ale w kwiatki, które walczą z inwazją zombie.

Gracz musi podjąć wszystkie możliwe działania, aby obronić ludzi przed ich atakiem. Gra dostarczy rozrywki osobom w każdym wieku. Aby zahamować inwazję wroga, musimy przede wszystkim opracować odpowiednią strategię, następnie rozmieści w odpowiednich miejscach strażników, których rolę pełnią kwiaty ogrodowe. Jest to niebanalne rozwiązanie, które chyba najlepiej tłumaczy ogromny sukces gry. Zanim postawimy kwiatka-strażnika na stanowisku, musimy za to zapłacić obowiązującą w grze walutą, czyli słoneczkami (gracz może je sam wyprodukować, sadząc w ogrodzie słoneczniki).
W grze możemy liczyć na różne interesujące wyzwania. Aby walka z atakującymi zombie przebiegała w pożądany sposób, musimy pamiętać, że poszczególne rośliny mają różne właściwości. Wspomniane wyżej słoneczniki zaliczają się do roślin produkcyjnych, jednak gracz dysponuje także roślinami atakującymi, wybuchającymi oraz takimi, które spowalniają atakującego wroga. Oczywiście także i wojsko zombie nie jest jednolite. W wersji gry na Androida konfrontowani jesteśmy aż z 26 różnymi rodzajami zombie, co w praktyce oznacza, że za każdym razem musimy bardzo dobrze przemyśleć opracowaną strategię walki.

Comments are closed.