Plan B – Lokalizator zagubionego telefonu Android


Tysiące zadowolonych użytkowników i wiele odnalezionych telefonów. To działa! Mowa o aplikacji Plan B, która przeznaczona jest na urządzenia z systemem Android. Ten darmowy program pomoże każdemu odnaleźć jego zagubiony telefon, tablet itp. To świetna aplikacja ratunkowa, którą warto mieć w swoim smartfonie. Nie ma drugiej takiej. Korzystanie z tego programu jest bardzo proste, wymaga jedynie dostępu do internetu. Instalując Plan B w swojej komórce, masz 100% pewność, że kiedy zdarzy Ci się zostawić gdzieś swój aparat, bądź zgubić go, w kilka sekund go namierzysz. Lokalizowanie telefonu przez program Plan B odbywa się za sprawą GPS’a i nadajników komórkowych z dokładnością podaną w metrach.

Aktualne informacje o pozycji zagubionego telefonu otrzymujesz, co kilka minut na maila. Dokładnie wiesz czy telefon został przez kogoś znaleziony, czy po prostu leży cały czas w tym samym miejscu. Wysyłając SMS o treści „zlokalizować” z innego telefonu również łatwo namierzysz swój aparat. Zaletą, jaka odróżnia aplikację Googla od innych tym podobnych, jest to, że nie trzeba wcześniej instalować tej aplikacji w telefonie. Wystarczy tylko zalogować się na konto Google Play, by wysłać ten program na swój smartfon, w sposób zdalny. Następnie odbieramy informację na naszego Gmaila o dokładej lokalizacji zguby. Dochodzi do automatycznego uruchomienia GPS i w 10 minut dostajemy dokładny namiar na nasz telefon.

W przypadku kradzieży naszego urządzenia, rozwiązanie to raczej nie sprawdzi się. Automatyczna instalacja aplikacji może zostać zauważona przez złodzieja, a już na pewno sam fakt głośnego powiadomienia mailowego o lokalizacji telefonu, nie może ujść jego uwadze. Inna sprawa, że złodziej może natychmiast wymienić Twoją kartę Sim, na swoją, a wtedy już na pewno telefonu nie zlokalizujemy. Twórcy programu – Lookout Mobile Security, specjalizują się w projektowaniu programów, mających na celu zabezpieczenie i ochronę prywatności w urządzeniach mobilnych. Wszystkie ich produkty posiadają certyfikaty Verisign oraz TRUSTe. Pomysł i wykonanie warte naszej uwagi.
Pobierz aplikację Plan B na Androida:
[qr]https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lookout.labs.planb[/qr]

Comments are closed.