Prince of Persia Classic na Androida


Gra Prince of Persia jest znana wszystkim miłośnikom gier zręcznościowych, która jest klasykiem na liście gier, w które po prostu trzeba zagrać. Dziś jest już jej remake dostępny także w wersji mobilnej, na urządzeniach z systemem Android. Hit, który miał swój debiut w 1989 roku, został nieco odświeżony, wcześniej przez twórców Gameloft na iOS, a teraz na Androida. Gracz wciela się w postać Księcia Persji, uwięzionego przez nikczemnego wezyra Jaffara pragnącego zawładnąć Persją, jak i sercem wybranki tytułowego bohatera.

Książe musi wydostać sie z lochów w godzinę, by odnaleźć i uratować swą wybrankę i zapobiec panowaniu wezyra. Gra jest w tradycyjnym dwuwymiarowym wydaniu. Gracz musi pokonać całą serię trudnych do przejścia poziomów, by dotrzeć do księżniczki. Błądzimy po labiryntach, walczymy z całą hordą strażników. Dodatkowym utrudnieniem jest nieintuicyjne sterowanie. W najnowszym wydaniu Prince of Persia Classic na Androida, nawigacja głównego bohatera została nieco poprawiona, ale nadal jest daleka od ideału. Najbardziej męczą wirtualne przyciski, do których trzeba przywyknąć. Drażni też archaiczna forma walki, obrona i sposób władania mieczem.

Użytkownik ma tu do wyboru trzy tryby rozgrywki. Tradycyjna przygoda (bez konsekwencji, trzeba przejść kilkanaście poziomów), time attack (każdy level musi być wykonany w jak najszybszym czasie), a także survival (tylko jedno życie i ograniczony limit czasowy). Przez niewygodne sterowanie, fani starego dobrego Prince of Persia będa nieco zawiedzeni. Grę warto ściągnąć jednak choćby ze względu na sentyment do niej. Darmowa jest tylko próbka gry, za pełną wersję trzeba więc zapłacić.
Pobierz grę Prince of Persia Classic na Androida:
[qr]https://play.google.com/store/apps/details?id=org.ubisoft.freemium.POPClassic[/qr]

Comments are closed.