3G Watchdog – Monitorowanie pakietu internetowego na Androida


Twórcą programu jest Richard Gruet. Ta darmowa aplikacja przeznaczona na urządzenia z systemem operacyjnym Android pod tytułem 3G WatchDog pozwala na kontrolowanie i zarządzanie transferem internetowym. Dzięki temu programowi monitorujemy sposób, w jaki wykorzystujemy mobilny internet. Mając do dyspozycji ikonkę znajdującą się na pasku notacji, można bez problemu kontrolować ten proces. Ikona stanu pakietu przybiera różne kolory w zależności od tego, jaki mamy dostępny transfer danych – od zielonego, po czerwony.

To szeroki zakres kontroli nad każdego rodzaju internetem mobilnym, jakim akurat dysponujemy np. 4G, Edge, GPRS, WiFi itp. Mamy do dyspozycji również pomocne statystyki. Gdy użytkownik przekroczy 80% dozwolonego transferu na miesiąc, wówczas uruchamia się powiadomienie (które się wcześniej ustawia) pod postacią alarmu wibracyjnego. To bardzo pomocna funkcja, która pomaga samodzielnie ustawić limity dzienne bądź tygodniowe.

3D Watchdog przypomina również o terminie wyczerpania się pakietu i jest w stanie odłączyć dostęp do Internetu, gdy zdarzy nam się przekroczyć określony limit. Wszystkie zestawienia danych odnośnie pakietów wysyłanych czy pobieranych, dla konkretnych dni, są zbiorem danych tygodniowych oraz miesięcznych. W rozszerzonej wersji płatnej 3G Watchdog można przewidywać zużycie transferu danych, widgety, opcję tworzenia czy przełączania kont pomiędzy różnymi kartami SIM, a także obliczyć rachunki za użytkowanie mobilnego internetu. Program ten w sposób bardzo czytelny pomaga zarządzać pakietem internetowym w telefonie.
Pobierz aplikację 3G Watchdog:
[qr]https://play.google.com/store/apps/details?id=net.rgruet.android.g3watchdog[/qr]

Comments are closed.