Dysk Google (Google Drive) – Dysk w chmurze na Androida


Poszukiwaczom ciekawych, funkcjonalnych aplikacji na urządzenia mobilne z systemem Android z pewnością spodoba się magazyn danych, jakim jest Dysk Google. Po kilku latach zapowiedzi i oczekiwań, narzędzie to w końcu zostało ukończone i udostępnione. Program w wersji desktopowej jest adresowany dla systemów Winows i Mac, w mobilnej na Androida. Google Drive jest unowocześnioną, zaktualizowaną wersją znanej już internautom aplikacji Google Docs.

Pamięć w chmurze to wiele, dodatkowego, darmowego miejsca, bo aż 5GB, a jeszcze większą przestrzeń można dokupić za atrakcyjną cenę. Jeżeli chodzi o funkcjonalność tejże aplikacji to wymienić warto, przede wszystkim możliwość otwierania zdjęć, filmów, dokumentów PDF, które przechowywane są właśnie na Dysku Google. Wszystkie pliki wyświetlają się w postaci listy. Jest tu również opcja tworzenia dokumentów z poziomu aplikacji. Nie można z kolei dodawać plików do GDrive w wersji mobilnej, jeżeli zaś chodzi o synchronizację z folderem w wersji desktopowej, zachodzi ona błyskawicznie.

Za pomocą Google Drive, można także szybko udostępnić pliki znajomym z książki kontaktów w telefonie, przesyłać, czy konwertować pliki na odpowiedni format. Dysk w chmurze od Googla zmieni tę jakże nowatorską gałąź IT, zwłaszcza, że z czasem będzie poprawiał, ulepszał swoją funkcjonalność. Wtedy korzystanie z tej formy przechowywania wirtualnych dokumentów zintegrowanych z Androidem, wersją webową i desktopem, będzie jeszcze bardziej przyjemne, ale też zoptymalizowane, a dostęp wyjątkowo swobodny. Ostatnio usprawniono interfejs dla większych wyświetlaczy tabletów z systemem Android, poprawiono jego szybkość, stworzono nowy panel szczegółów. Warto zainstalować tę aplikację, jak najszybciej.
Pobierz aplikację:
[qr]https://play.google.com/store/apps/details?id=com.google.android.apps.docs[/qr]

Comments are closed.