Calorie Counter – MyFitnessPal – Kalkulator kalorii na Androida


Wiele osób boryka się z problemem nadwagi i otyłości. Inne pragną pozbyć się zbędnych kalorii, wykluczając je ze swojego menu. Nie mają jednak wystarczających danych dotyczących kaloryczności i walorów odżywczych przygotowywanych przez siebie posiłków. Jak zatem to wszystko kontrolować? Z nową aplikacją na Android, darmową i dostępną w sklepie Google, Calorie Counter – MyFitnessPal, swoje cele osiągniesz szybciej niż Ci się wydaje.

Calorie Counter – MyFitnessPalest to jeden z najbardziej efektywnych liczników kalorii. Przemawiają za tym następujące cechy: bardzo bogata baza produktów wciąż uzupełniana przez użytkowników aplikacji, doskonałe narzędzia, pozwalające monitorować nasze postępy w pozbywaniu się niechcianych kilogramów. Wprowadzając przepis kulinarny do programu, jest on w stanie oszacować kaloryczną wartość posiłku oraz jego najważniejsze walory odżywcze.

Ta aplikacja jest dobrym sprzymierzeńcem w zachowywaniu diety. Pomagają nam w tym np. wykresy naszych żywieniowych postępów i raporty. Calorie Counter – MyFitnessPal to rewelacyjny pomysł projektantów MyFitnessPal, LLC, którzy zadbali o to, by aplikacja była przejrzysta, czytelna i łatwa w obsłudze dla odbiorców. Łatwo synchronizuje się z siecią. Warto zwrócić tu szczególną uwagę na ciekawie rozbudowany interfejs. Dodając kilka posiłków na głównym ekranie pojawi się informacja o ich kaloryczności, co jest zestawiane z tym, ile w ciągu dnia możemy spożyć. Na podstawie podanych parametrów biometrycznych, stylu życia, program oszacowuje nam indywidualny program dietetyczny, cele w zależności od profilu diety oraz zaproponuje szereg ćwiczeń (350 propozycji).

Dzięki temu mamy szansę zapanować nad tym, co i jak jemy oraz na co możemy sobie pozwolić, by nie odbiło się to niekorzystnie na naszej wadze. Dzięki obecności skanera kodów kreskowych w tej aplikacji możemy tekstowo wyszukiwać informacje o produktach (jest ich w bazie ponad 1.700.000). W programie tym miłym akcentem jest to, że znajdziemy tu również informacje o większości polskich produktów, które dodawane są na bieżąco przez naszych rodaków. Wadą może dla niektórych użytkowników być obecność reklam, ale z czasem i do nich można się przyzwyczaić. Tak dobry produkt z pewnością nam to zrekompensuje.
Ciekawostką jest fakt, iż program ten został wyróżniony przez tak poczytne i opiniotwórcze wydawnictwa w Stanach Zjednoczonych, jak USA Today, New York Times, Wall Street Journal, Marie Claire, czy stacje telewizyjne: NBC, CNet itd.
Pobierz aplikację:
[qr]https://play.google.com/store/apps/details?id=com.myfitnesspal.android[/qr]

Comments are closed.