Bilkom – Rozkład jazdy pociągów na Androida

Jeżeli przekonuje Cię interfejs i funkcjonalność aplikacji Bilkom produkcji TK Telekom, która jest darmowym, osobistym rozkładem jazdy pociągów, warto ściągnąć ją na swój telefon z systemem operacyjnym Android. Jest to bardzo sprawny system odnajdywania połączeń kolejowych, ale także daje możliwość zaplanowania podróży z dowolnej lokalizacji do kolejnej stacji, adresu bądź innego ważnego punktu. Można również przy użyciu kamery urządzenia mobilnego z systemem Android, można monitorować stacje kolejowe znajdujące się w naszym pobliżu. Nowością jest to możliwość zakupienia biletów, oczywiście bez konieczności drukowania potwierdzenia zakupu, czy obecności przy kasie dworcowej. To w znaczny sposób ułatwia życie podróżnym.

Aplikacja Bilkom jest faktycznym udogodnieniem. Dostajemy tu ponad to wiadomości na temat opóźnień pociągów, miejscach, gdzie rozlokowane są biletomaty. Program Bilkom ma swojego wirtualnego doradcę na stronie PKP, więc łatwiej znaleźć odpowiedzi na nurtujące nas pytania. Ciekawą możliwością jest także opcja rezerwacji miejsc. Póki co , tańsze pociągi (TLK) nie są obsługiwane przez ten program, ma to się jednak w najbliższym czasie zmienić.

Jak wygląda zatem cała transakcja zakupu biletu przez aplikację Bilkom? Mianowicie, sam zakup jest czynnością niezwykle łatwą i szybką, wystarczy założyć konto w programie. Po zakupie, otrzymujemy nasz bilet droga MMS. W zawartości tej wiadomości dostajemy kod dwuwymiarowy tzw. QR. Na wypadek kontroli pokazujemy ten kod konduktorowi. Bilet można kupić na fakturę, co ułatwia sprawę w momencie rozliczania się z pracodawcą za delegację. Jedynym minusem jest póki co brak możliwości wcześniejszego zamówienia biletu np. dwa dni przed podróżą, nie możemy tego dokonać także będąc już w trasie (najpóźniej na 15 minut przed odjazdem). Wszystko ma być usprawniane w miarę rozwoju tejże aplikacji.
[qr]https://play.google.com/store/apps/details?id=de.hafas.android.pkp[/qr]

Comments are closed.