WomanLog Calendar – Dni płodne, kalendarzyk cyklu miesiączkowego Android


Ta pozycja jest stworzona z myślą o kobietach! Darmowa aplikacja WomanLog Calendar stworzona przez firmę Pro Active App na Androida, jest elektroniczną wersją kalendarzyka cyklu miesiączkowego i dni płodnych. Podstawowymi funkcjami są tu: tabela PTC, cykl miesiączkowy oraz prognoza dni płodnych. Na jednym ekranie każda z użytkowniczek ma podgląd z okresu trzech miesiący. Inne ważne użyteczności tego programu to przede wszystkim możliwość ochrony swojego konta hasłem. Ponadto każda z pań otrzymuje kopię zapasową aplikacji, z zapisanymi dotąd danymi. Inne funkcje to ważne statystyki, waga kontrolna, tryb ciąży, ważne powiadomienia (menstruacja), a także nastrój, symptomy.

W wersji WomanLog Pro użytkowniczki mogą śledzić przebieg fazy lutealnej, wyznaczyć datę owulacji, kontrolować wszelkie symptomy wskazujące na konkretną fazę cyklu. Oprócz tego ważną kwestią są powiadomienia o menstruacji, godzinie zażycia pigułki antykoncepcyjnej, wizyty u ginekologa. Dotykając konkretnego dnia w kalendarzu, można z łatwością przystąpić do edycji ustawień. Przekładając telefon do ustawienia poziomego, przełączamy widok na 3-miesiączny podgląd. Producent informuje, że wszystkie prognozy to teoretyczne przewidywania.

Według naturalnych obliczeń dni płodne występują po odjęciu 20 dni od ilości dni całego cyklu. Przykładowo, jeżeli nasz cykl trwa 28 dni to odejmując liczbę 20 otrzymamy wynik 8. Tak więc należy się spodziewać, że w 8 dniu cyklu zaczynają się dni płodne. Ile okres płodny trwa? To również można wyliczyć odejmując 11 dni od ilości dni cyklu. Czyli analogicznie od 28 dni odejmujemy 11 i otrzymujemy wynik 17. Podsumowując ten przykład, nasz okres płodny trwa od 8 do 17 dnia cyklu.
Użytkowniczki cenią sobie tę aplikację za jej funkcjonalność, przejrzystość i czytelność, a przede wszystkim łatwość w obsłudze. Dzięki niej nie muszą już wykonywać nerwowych obliczeń. Dodatkowymi plusami programu WomanLog Calendar jest intuicyjność obsługi tej aplikacji i fakt, że jest zrobiona na wesoło. Warto mieć telefon z systemem Android, choćby dla tej użytecznej aplikacji, Drogie Panie!
[qr]https://play.google.com/store/apps/details?id=com.womanlog[/qr]

Comments are closed.