AutoMapa Android Edition


AutoMapa dedykowana dla urządzeń mobilnych z systemem Android ma jako podstawowe zadanie ułatwiać użytkownikom podróżowanie po zakorkowanych drogach. Aplikacja opiera się na technologii LiveDrive!. Interfejs ma intuicyjny oraz przejrzysty charakter. Miłośnicy CB radia będą mogli liczyć na wsparcie w postaci pikietażu – informacji o słupkach kilometrowych.
Mapy zawarte w aplikacji to połączenie map w technologii off-line jak i danych drogowych, udostępnianych na bieżąco w trybie on-line. Są one dostępne przez cały czas, nawet pomimo aktualnego braku dostępu do GSM czy Wi-Fi. Natomiast wspomniana technologia LiveDrive! To nawigacja uwzględniająca aktualną sytuację drogową i rozmieszczenie korków wraz ze zmianą kierunkowości i wyłączaniem z użytku dróg.

Mapy Polski, zawarte w aplikacji uwzględniają ponad 663 tysiące kilometrów dróg wszystkich kategorii. Wśród nich użytkownik znajdzie rozmieszczenie dróg gruntowych, autostrad wraz z obiema ich nitkami i rozjazdami oraz linii kolejowych. Nadto mapy mają wyszczególnione miejscowości i osady. W przypadku miejscowości i miast AutoMapa na system Android zawiera plany nawigacyjne, komplety nazw ulic a nawet kształty budynków wraz z ich punktowymi adresami. W programie użyto wizualizacji trójwymiarowych budynków w miejscowościach (z podaniem ich wysokości) a nadto kształty pojedynczych budynków przedstawionych w 2D i 3D i kształty poszczególnych budynków w trójwymiarze. Do budynków dołączono szczegółowe informacje o ich adresach.
Oprócz dróg, miast i miejscowości AutoMapa dla systemu Android uwzględniła dane topograficzne w postaci naniesionych jezior, rzek, cieków wodnych, obszarów leśnych i innych terenów zielonych.

Program wzbogacono także o praktyczne elementy, ostrzegające przed przejazdami kolejowymi, wskazujące sygnalizację świetlną oraz wyszczególniające 500 najniebezpieczniejszych stref drogowych. To ostatnie zostało opracowane przy wsparciu Komendy Głównej Policji oraz Fundacji Krzysztofa Hołowczyca „Kierowca Bezpieczny” natomiast informacje o przejazdach kolejowych pomagało umieścić PKP. Aplikacja AutoMapa ostrzeże również o radarach, fotoradarach jak i o samochodach z kamerami.
Program AutoMapa można zakupić w ramach jednego z trzech pakietów licencyjnych – na 7 dni, na 90 dni albo rok. Na podstawie licencji można korzystać z aplikacji na jednym, wskazanym uprzednio urządzeniu z systemem Android. Przy pierwszej instalacji jest wymagane połączenie z Internetem, ponieważ wszystkie mapy z dodatkowymi danymi są z niego pobierane przez instalator.
Pobierz aplikację:
[qr]https://play.google.com/store/apps/details?id=pl.aqurat.automapa[/qr]

Comments are closed.