Poczta Gmail Android


Program Gmail umożliwi każdemu jego posiadaczowi mieć dostęp do poczty elektronicznej wszędzie tam, gdzie jest tylko dostęp do internetu w dowolnej formie. Gmail w wersji na sprzęt mobilny z systemem Android daje kilka możliwości dostępu do niego. Po pierwsze, potrzebna jest do tego sama aplikacja Gmail, po drugie wystarczy tylko dostęp do przeglądarki a po trzecie – skorzystać z Gmail dla Androida można z aplikacji E-mail funkcjonującej na protokole IMAP. W praktyce najlepiej korzystać z pierwszej opcji, gdyż gwarantuje to maksimum wygody.

Aplikacja ma intuicyjny interfejs użytkownika o prostej i przyjemnej specyfikacji.
Co w zamian daje aplikacja Gmail na system Android ? Brak obowiązku konfigurowania programu jest pierwszą rzeczą, rzucającą się w oczy. Adres Gmail jest do korzystania po wstępnym zalogowaniu się na urządzenie przenośne. Opcja push pozwala natychmiast odbierać nowe wiadomości przychodzące na skrzynkę odbiorczą. Nie trzeba przy tym odświeżać i sprawdzać co chwile poczty. O przyjściu nowych wiadomości dają znać powiadomienia na pasku stanu.

Gmail dla systemu Android pozwoli zsynchronizować zmiany wprowadzane na komputerze będą odzwierciedlone na urządzeniu przenośnym. Działa to również w drugą stronę. Jeżeli ktoś posiada jednocześnie wiele kont pocztowych, nie będzie musiał męczyć się z ich sprawną obsługą. Ciekawostką jest możliwość automatycznego uzupełniania adresu. Działa to poprzez wstępne odczytywanie posiadanych w skrzynce pocztowej kontaktów. Następnie wystarczy wpisać parę początkowych liter dłuższego adresu mailowego a jego reszta będzie natychmiast uzupełniona. Dzięki oprogramowaniu układowemu w wersji 2.0 bądź wyższej, da się łatwo przełączać widok pomiędzy wieloma kontami w programie Gmail. Natomiast od wersji 2.1 uruchomiono w programie wprowadzanie głosowe, które jest niczym innym jak rozpoznawaniem mowy, umożliwiającym dyktowanie tworzonych przez siebie nowych wiadomości mailowych.

Program Gmail dla systemu Android posiada wiele dodatkowych zalet, takich jak filtrowanie spamu, wyszukiwanie, etykiety wraz z ustawieniem powiadomień do nich, skróty czy gwiazdki. Pomocne będzie istnienie znacznego limitu dla przechowywanych wiadomości e-mail a także oglądanie czy zapisywanie załączników do wiadomości.
Nowsza wersja aplikacji Gmail współpracuje również z tabletami 7-calowymi z zainstalowanym Androidem w wersji od 4.0 wzwyż. Jednocześnie nie będą zawiedzeni posiadacze starszych urządzeń, jak na przykład w system Android od 2.2 wzwyż. Gmail otrzymał mianowicie udoskonalenia API dla deweroperów także dla tych wersji.
Pobierz aplikację:
[qr]https://play.google.com/store/apps/details?id=com.google.android.gm[/qr]

Comments are closed.