Tłumacz Google Android


Tłumacz Google obsługuje tłumaczenie treści w większości języków świata – zarówno najbardziej rozpowszechnionych (angielski, chiński, arabski, japoński, niemiecki, francuski, hiszpański, portugalski, rosyjski, polski, etc) jak i rzadziej spotykanymi (jidysz, ormiański, łotewski, azerski, afrikaans, łacina, walijski, itp). Łącznie aplikacja umożliwia tłumaczenie z 64 języków, co czyni ją poręcznym narzędziem dla internauty wyposażonego w sprzęt z systemem Android.
Tryb wprowadzania tekstu do przetłumaczenia nie jest skomplikowany – wystarczy użyć przycisku pisma ręcznego i zabrać się za wpisywanie tekstu. Gotowe tłumaczenie jest wyświetlane w wersji pełnoekranowej, dzięki czemu podgląd będą miały również inne będące w pobliżu osoby. Jak wspomniano wcześniej, program tłumaczy teksty w językach obcych, które do zapisu treści korzystają z własnych alfabetów (japoński, chiński, arabski). Tłumacz Google poszedł na rękę posiadaczom Androidów, gdyż tłumaczenie w takich językach przy użyciu znaków łacińskich, celem umożliwienia odczytania ich fonetyczne (Pinyin dla chińskiego, Romaji dla japońskiego).

Funkcjonalność Tłumacza Google na system Android to uzupełnienie tradycyjnego wpisywania tekstu do przetłumaczenia o opcję głosowego wprowadzenia tegoż tekstu. Usługa ta dotyczy 17 języków. Natomiast w przypadku 40 języków, program pozwala na odsłuchiwanie tłumaczeń poprzez czytanie ich na głos. Posiadaczy wersji systemu Android 2.3 a także nowszych ucieszy fakt, że będą mogli zrobić zdjęcie aparatem a następnie zaznaczyć palcem fragment tekstu do przetłumaczenia. Jest to mile widziana zaleta, szczególnie w przypadku podróży zagranicznych. Tłumacz Google pozwala również na komunikację z innymi osobami poprzez tłumaczenia w trybie konwersacji. Ponadto można wyświetlać wyniki z bazy słownikowej dla pojedynczych słów oraz niedługich fraz.
Aplikacja nadto umożliwi oznaczanie ulubionych tłumaczeń gwiazdką, co jest przydatne, gdy chce się szybko przejść do niego w trybie offline. W tym samym trybie można również uruchamiać historię tłumaczeń.

Inną sprawą jest jakość wykonywanych przez Tłumacz Google tłumaczeń. Nie zawsze zachowuję one poprawny charakter, co dla niektórych osób będzie stosunkowo znaczącą wadą. Jednakże w większości przypadków nie będzie to uciążliwe i sens tłumaczeń da się zrozumieć a poza tym – nie ma takiego ogólnodostępnego, komputerowego translatora, który byłby stuprocentowo doskonały. Należy mieć na względzie również to, że Tłumacz Google jest dostępny całkowicie za darmo.
Pobierz aplikację:
[qr]https://play.google.com/store/apps/details?id=com.google.android.apps.translate[/qr]

Comments are closed.