TuneIn Radio Android


Aplikacja w urządzeniach mobilnych z systemem Android – TuneIn Radio – to bogata baza stacji radiowych (blisko 70 tys. kanałów). Tu z pewnością każdy znajdzie coś ulubionego dla siebie, gdyż stacje są uporządkowane według kategorii. My wybieramy tę, która najbardziej nam odpowiada tematycznie. Według pokaźnej grupy użytkowników tej aplikacji, TuneIn Radio jest jedną z najlepszych do słuchania radia internetowego. Pomimo faktu, iż jest to jeden z najstarszych tego rodzaju programów, to nadal posiadacz urządzenia mobilnego z Androidem, chętnie go używa. Co do interfejsu, są różne opinie. Niektórzy uważają go za zbyt wybrakowany, inni cenią za prostotę.

Główną zaletą jest to, że TuneIn Radio jest programem darmowym. Można tu dowolnie przeglądać stacje radiowe. Dodatkowo aplikacja rozpoznaje geolokalizację użytkownika, w związku z czym oferuje listę lokalnych, rodzimych stacji radiowych, ale również można słuchać np. polskiego radia będąc za granicą. Istnieje możliwość przeglądania stacji, z uwzględnieniem rozmaitych gatunków muzycznych. Posiadacz takiego radia w swoim telefonie może słuchać wywiadów ze znanymi artytami, wiadomości, relacji z wydarzeń kulturalnych, muzycznych itp. Najważniejszym plusem jest zróżnicowana tematyka kanałów, co daje większe, ciekawsze spektrum wyboru. Interesująca jest również możliwość odtwarzania muzyki w tle, podczas korzystania z innych aplikacji.

Stację, która nas zainteresuje można przenieść do zakładki „ulubione”, co ułatwi potem dostęp do tego kanału. Zakładka „my presets”, ma na celu przeglądanie zapisanych wcześniej stacji. Użytkownik może przeglądać harmonogram audycji na konkretnych kanałach. W zakładce „spodoba Ci się” trafimy na najchętniej rekomendowane stacje. Dodatkowe funkcje w TuneIn Radio to timer oraz budzik. Ten ostatni daje możliwość ustawienia automatycznego odtwarzania stacji o konkretnej godzinie, natomiast timer działa, jak wyłącznik odtwarzania w przedziale od 15 do 120 minut. Czy ta aplikacja to radio doskonałe? Nie do końca. A to z tego powodu, że brakuje w nim fundamentalnej opcji – nagrywania. W aplikacji przeznaczonej na iOS taka opcja się pojawia, na Android już niestety nie. Ogromnej grupie użytkowników, nie przeszkadza to jednak, bo rekompensatą jest całkowita darmowość aplikacji, jej doskonała funkcjonalność, bezawaryjność, prostota i czystość odbioru.

Pobierz aplikację TuneIn Radio na Androida:

[qr]https://play.google.com/store/apps/details?id=tunein.player[/qr]

Comments are closed.