Dowcipy Android – Dowcipy na telefon

Dowcipy skierowane są przede wszystkim do osób charakteryzujących się przynajmniej minimalnym poczuciu humoru. Podstawą ich właściwego odbioru jest umiejętność oddzielenia tego, co jest tylko rozrywką i służy dobrej zabawie od tego, co faktycznie jest zamysłem obrażenia i wykpienia. Dowcipy od lat stanowiące doskonałe źródło rozrywki nie powinny stawać się okazją do obrażenia kogokolwiek, czy to ze względu na płeć czy przynależność etniczną. Trzeba jednak uważać, by przy tym nie popaść w skrajności.

Dowcipy stanowią nie tylko dobre narodowe naszego kraju, ale tak naprawdę są elementem wpisanym w dobra kulturowe praktycznie każdego państwa na świecie. Każdy kraj, nacja i środowisko ma swoje, charakterystyczne tylko dla siebie elementy tych krótkich żartów. Należy jednak podkreślić, że podobne do siebie dowcipy są wspólne dla ogółu. Na ten przykład: dowcipy o kobietach, lekarzach lub też o polityce, pojawiające się w każdym zbiorze, są elementem dzielonym na forum ogółu międzynarodowego humoru.

Popularne wśród osób z każdego stopnia społecznego dowcipy, są często łagodną formą oręża, służącego do walki z przedstawicielami przeciwnego nurtu, czy to politycznego czy poglądowego. Wśród osób obracających się w kręgach towarzyskich, ogromną popularnością cieszą się dowcipy z cyklu „Mąż i żona”, czy po prostu „Mężczyzna i kobieta”. Nawiązujące swą treścią m.in. do nurtów feministycznych, stanowią doskonałe źródło humoru i przerysowanego obrazu życia w związkach. Często tworzy je sama rzeczywistość.

Kawały, podobnie jak i inne formy literackie, mają swą własną genezę i historię. Według różnych źródeł, prawdopodobnie najstarszą księgą, w której postanowiono zacząć je spisywać, jest pochodząca z trzeciego wieku grecka „Philogelos”. W obecnych czasach dowcipy stanowiące jeden z wielu obiektów badań naukowych z językoznawstwa, kategoryzowane są przez fachowców pomiędzy obszarem trzecim literatury a folklorem. Według wspomnianych naukowców, dowcipy powinny m.in. odzwierciedlać specyfikę narodowo-kulturową.

Dowcipy, tak popularne i lubiane przez społeczeństwo, od jakiegoś czasu stanowią również element walki politycznej. Widoczne jest to zwłaszcza przed wyborami, kiedy to politycy starają się jak najbardziej zdetronizować swoich rywali. Dowcipy dotyczące charakteru, rządów, planów czy innych wypowiedzi przeciwnika, zwykle są przyjmowane przez odbiorców z entuzjazmem. Trzeba jednak podkreślić, że nie mają one większego wpływu na podejście obywateli do głosowania na danego kandydata, a jedynie urozmaicają przebieg kampanii.

[qr]https://play.google.com/store/apps/details?id=com.megabytebomb.dowcipy[/qr]

Comments are closed.