ASTRO File Manager (Browser) Android

O systemie operacyjnym Android powiedziano już bardzo wiele dobrego, skupiając się na niezaprzeczalnej funkcjonalności. Metaforyczne schody zaczynają się jednak, gdy przychodzi do porządkowania plików w smartfonie. Znalezienie wybranych dokumentów wymaga nie lada pomysłowości, a otwarcie jednego katalogu nie gwarantuje wyświetlenia całej jego zawartości – jedynie tych plików, których dotyczy narzędzie, z pomocą którego uzyskało się dostęp do katalogu. Z pomocą przychodzą odrębne aplikacje, a ASTRO File Manager / Browser jest bez wątpienia jednym z najlepszych dostępnych obecnie menadżerów plików na Android.
Pytanie – czy to jest potrzebne? Tak, zwłaszcza osobom, które wykorzystują telefon do czegoś więcej niż tylko rozmawiania i wysyłania wiadomości. Jeśli korzystają z różnych aplikacji, tworzą i edytują pliki, robią zdjęcia, dochodzą z czasem do wniosku, że stracili kontrolę nad tym, gdzie co się znajduje. Orientują się, że nie mogą znaleźć dokumentu, w którym pracowali zaledwie pięć minut wcześniej, a przeczesywanie smartfona – w zależności od rozmiarów pamięci i struktury plików – bywa uciążliwe i nie zawsze gwarantuje oczekiwany skutek. ASTRO File Manager / Browser na Android to odpowiedź na potrzeby osób, które potrzebują porządku, a także doceniają prostotę komputerowych „okienek”. Z pomocą aplikacji, dzięki banalnie prostemu interfejsowi, mogą szybko i bezproblemowo organizować pliki, kopiować je i przenosić z miejsca na miejsce, tworzyć i usuwać katalogi. A to oczywiście nie wszystko.
Aplikacja ASTRO File Manager / Browser umożliwia również bezprzewodową transmisję danych z komputera za pośrednictwem Bluetooth, a nawet tworzenie kopii zapasowych danych, co bywa bardzo przydatne przy aktualizacji systemu operacyjnego czy zmianie telefonu. Bardzo wygodne jest zlecanie działań za pomocą metody „przeciągnij i upuść”. File Manager, oprócz standardowych plików, obsługuje jeszcze archiwa ZIP/TAR, a od niedawna pozwala na dostosowanie wyglądu aplikacji i ikon przy pomocy specjalnych „theme’ów”.
ASTRO File Manager / Browser to – mimo swej niepodważalnej wszechstronności – aplikacja darmowa, a ponad trzydzieści milionów ściągnięć potwierdza jej klasę. Zniechęcać może fakt, że autorzy programu zapomnieli o spolszczeniu. Drugą wadą ASTRO są reklamy, z którymi można jednak w prosty sposób sobie poradzić – wystarczy dokupić dodatkową mini-aplikację, ASTRO File Mgr Pro, która usunie irytujące bannery. Cóż – albo bez opłat, albo bez reklam. Innej opcji nie przewidziano. Warto też przyjrzeć się dodatkowym modułom udostępnionym przez producentów – rozszerzają one i tak bogate możliwości File Managera na przykład o komunikację z serwerami Samba.

Comments are closed.