Texas Holdem Poker Pro Android

Texas Holdem to obecnie najbardziej popularna odmiana pokera, jednym z powodów tej popularności jest łatwość i szybkość z jaką początkujący gracz może nauczyć się zasad Texas Holdem. Dzięki temu też Texas Holdem zdobył rzesze graczy w rozgrywkach online. Na początku partii każdy z graczy otrzymuje 2 zakryte karty (z angielskiego hole), widoczne tylko dla niego (więcej o ręce startowej dowiesz się w poradniku Texas Holdem Siła Ręki). Na stole natomiast rozkładanych jest 5 kart wspólnych dla wszystkich graczy (z angielskiego community). Karty te będą wykorzystywane przez wszystkich graczy ale o tym za chwilę. Ogólnie zasady gry Texas Holdem można streścić do tego, że gracze muszą ułożyć najsilniejszą 5-kartową rękę korzystając ze swoich 2 kart oraz z 5 kart wspólnych. Mając więc do wyboru 7 kart musimy stworzyć 5 kartową rękę.
Jedna partia Texas Holdem składa się z czterech rund licytacji, oczywiście każda licytacja porusza się wokół stołu zgodnie z ruchem wskazówek zegara. Licytację rozpoczyna gracz siedzący na lewo od osoby z żetonem dealer (żeton ten po każdej partii przesuwa się do kolejnej osoby po lewej. Jeśli gramy w Texas Holdem online przycisk dealer będzie zazwyczaj zastępował prawdziwego rozdającego.
Jeśli na końcu rozdania 2 (lub więcej) graczy remisuje mając rękę o tej samej wartości pula jest dzielona pomiędzy nich. Jeśli w puli znajduje się nieparzysta liczba żetonów, nadmiar wędruje do gracza siedzącego po lewej stronie od osoby z żetonem dealer.
Texas Holdem Ciemne (blinds)
Ciemne (z angielskiego blinds) to w Texas Holdem stawki stawiane przez dwóch kolejnych graczy siedzących na lewo od dealera. Zakłady te zwane są ciemnymi gdyż gracze stawiają je zanim zobaczą karty. Dzięki ciemnym w puli już od początku rozdania są jakieś żetony lub pieniądze. Pierwszy gracz na lewo od dealera (rozdającego) dorzuca do puli małą ciemną (z angielskiego small blind), a kolejny gracz, zgodnie z ruchem wskazówek zegara dużą ciemną (big blind).
Texas Holdem przed flopem
Jak już pisaliśmy, na początku rozdania, każdy z graczy dostaje 2 karty, które widzi tylko on sam (z angielskiego hole). Po tym rozpoczyna się pierwsza runda licytacji. Licytacja zaczyna się od gracze po lewej stronie tego, kto obstawiał dużą ciemną. Gracz ten ma 3 opcje do wyboru:
Wejść (z angielskiego call) – czyli dodać do puli stawkę równą dużej ciemnej.
Przebić (z angielskiego raise) – dodać do puli stawkę większą niż duża ciemna.
Spasować (z angielskiego fold) – zrezygnować z dalszej gry tracąc włożone dotychczas do puli pieniądze.
Licytacja trwa w koło stołu tak długo, aż każdy z uczestników będzie mógł wykonać jedną z powyższych czynności. Jeżeli jeden z graczy przebije stawkę (raise), inni gracze jeśli będą chcieli zostać w grze muszą dorównać do tej stawki, przebić ją jeszcze wyżej lub zrezygnować z dalszej gry.
W momencie gdy licytacja dotrze do gracza stawiającego dużą ciemną może on wybrać czekanie (z angielskiego check), pozwala to na pozostanie w grze bez dodawania dalszych pieniędzy do stawki. Jeśli jednak stawka została podbita gracz ten ma standardowe trzy możliwości czyli pas, wejście lub przebicie.
W momencie gdy wszyscy uczestnicy spasują lub dorównają do jednej stawki rozdawany jest tak zwany flop.
Texas Holdem flop
3 karty (z 5 kart wspólnych) zostają odkryte. W tym momencie gracze mają już do dyspozycji po 5 kart (2 własne i 3 ze wspólnych). Rozpoczyna się druga runda licytacji.
Texas Holdem turn
Po zakończeniu drugiej rundy licytacji, odkrywana jest czwarta karta z 5 kart wspólnych (z angielskiego turn) . Gracze licytują po raz trzeci.
Texas Holdem river
Rozdanie zbliża się do końca, odkryta zostaje ostatnia, piąta karta z kart wspólnych (tak zwany river). Po odkryciu tej karty miejsce ma czwarta, ostatnia runda licytacji.
Pokazanie kart
Jeżeli w grze nadal jest więcej niż jeden gracz, pokazują oni swoje karty. Oczywiście wygrywa gracz posiadający najsilniejszą rękę. Więcej o tym przeczytasz w poradnikach: Texas Holdem Hierarchia i Texas Holdem Figury.

Texas Holdem Poker Pro Android Download:

[qr]com.geaxgame.pokerkingpro[/qr]

Comments are closed.