Runkeeper Android – Personalny trener (bieganie)

Kochasz biegać? To daje Ci wolność, szanse zmierzenia się ze swoimi słabościami, szansę sprawdzenia własnego potencjału? RunKeeper jest aplikacją stworzoną dla osób takich, jak Ty! Jeżeli marzy Ci się przebiegnięcie maratonu, ta aplikacja na Android, skutecznie poprowadzi Cię do tego celu. Runkeeper skrupulatnie zapisuje postępy twoich przygotowań. A Ty możesz je potem analizować lub udostępniać na Facebooku. Ciekawym rozwiązaniem jest wykorzystanie nawigacji GPS oraz to, że program na głos informuje biegacza o wartości tempa biegu, co ma motywować nas do dalszego treningu i większego wysiłku. To, co z tym zrobimy to już jednie kwestia naszej wytrwałości i determinacji.
Program ten został wyprodukowany w 2010 roku. Aplikacja w ciągu kilkunastu kolejnych miesięcy powiększyła liczbę swoich użytkowników o blisko 500%. Dzięki temu znalazła się błyskawicznie w pierwszej dziesiątce na AppStore, a dziś cieszy się już 6 milionowym gronem fanów. Pewna grupa użytkowników uważa go za dość wadliwy, popełniający błędy, jednak to tylko garstka malkontentów. Pozostała reszta jest bardzo zadowolona z tej aplikacji i chętnie z niej korzysta.
Ten kolejny już tracker aktywności na świeżym powietrzu jest darmowym programem, w którym można dokonywać bardzo elastycznych konfiguracji np. dostosować dystans, zintegrować z heart rate monitorem oraz ustawić wskazówki głosowe. Użytkownik może korzystać z opracowanych opcji treningowych lub zaprojektować aktywność indywidualnie pod siebie i zaplanować dowolną rozgrzewkę. Pod koniec biegu możemy przeanalizować nasze postępy: prędkość biegu, dystans, tętno, spalone kalorie itp. Można powiedzieć, że program RunKeeper jest funkcjonalnie prostszy od swoich konkurentów tj. Cardio Trainer bądź Endomondo. Podaje jedynie podstawowe informacje, gdyż oparty jest na prostych funkcjach, zwłaszcza w wersji darmowej. Kto co lubi. Wybór należy do potencjalnego użytkownika każdej z tych aplikacji.

Comments are closed.