Gra Skoki Narciarskie 2012 Android

Polska to taki kraj, w którym każdy wie kim jest Adam Małysz. Każdy zna tu się na skokach narciarskich i jest w tej dziedzinie specjalistą. Już na samym początku kiedy nasz skoczek zdobywał medale na mistrzostwach świata czy tez wygrywał konkursy Pucharu Świata ludzie z marketingu szybko zorientowali się, że można na tym dobrze zarobić. Na początku oczywiście były gadżety z wizerunkiem mistrza. Czapeczki i szaliki.
Firmy produkujące gry komputerowe również zorientowały się, że nie ma dobrej gry o zimowych sportach.
Na początku powstała gra „Delux Ski Jump”, który doczekał się kilku odsłon. Mimo nie najlepszej grafiki gra zdobyła ogromną popularność. I była zmorą wszystkich szefów których pracownicy pracowali przy komputerze.
Jednak ludzie pragnęli czegoś więcej. Chcieli poczuć co widzi skoczek. I jakie to uczucie, kiedy silny podmuch wiatru rzuca Tobą podczas lotu. Dlatego weszła na rynek gra „Skoki Narciarskie…”. Mieliśmy tu już pełną trójwymiarową grafikę oraz widok zza pleców skoczka. Pierwsza część wydana w 2002 roku doczekała się swoich kontynuacji. Ostatnią wydano w 2006 roku. Wersja ta pozbawiona była licznych bugów z poprzednich części. Posiadała także niezwykle precyzyjnie określony system sterowania zawodnikiem. Tutaj wyczucie gracza schodziło na drugi plan. Cała esencja skoku polegała na prawidłowym wciskaniu przycisków myszy w odpowiednim momencie ukazanym na ekranie. Każdy moment znacząco wpływa na długość oddanego skoku. Musimy w odpowiednim momencie ruszyć z belki. Zachować odpowiednią postawę podczas najazdu,. Prawidłowo się wybić. Utrzymać pozycję podczas lotu oraz prawidłowo wylądować. Przez to gra bardziej stawała się typową arkade’ówką zamiast symulacją. Co jednak nie przeszkadza w rozgrywce. Przecież chodzi tu o jak najlepszą zabawę.
Trybów gry jest kilka. Podstawowa to oczywiście kariera. Prowadzimy tu swojego zawodnika zaczynając od konkursów w Pucharze Świata Juniorów. Nasz zawodnik zaczyna zabawę w skoki w wieku 14 lat. ma do dyspozycji kilka punktów które można rozdysponować pomiędzy siłę wybicia, technikę lotu, prędkość najazdu oraz technikę lądowania. Możemy oczywiście podczas rozgrywki wykupić skoki treningowe, aby zwiększyć cechy swojego skoczka. Pieniądze zdobywamy już za sam awans do konkursu. Podpisujemy także umowę ze sponsorem. Swoje statystyki możemy także poprawić kupując lepsze narty lub kombinezon. Aby awansować do Pucharu Kontynentalnego musimy zająć do piątego miejsca w klasyfikacji generalnej Pucharu juniorów. Nie jest to łatwe zadanie nawet na najłatwiejszym poziomie trudności. A poziomy są trzy. Zabawa zaczyna się dopiero gdy awansujemy do Pucharu Świata. Turniej Czterech Skoczni, Mistrzostwa Świata, a także Puchar Narodów(zawody drużynowe) to tylko niektóre atrakcje.
Inne tryby rozgrywki to oczywiście pojedyncze zawody. Moza rozegrać np. Turniej Czterech Skoczni, lub Mistrzostwa Świata w Lotach.
Nowością jest także tryb kariery trenerskiej. Tutaj tworzymy nie tylko trenera ale także jego czterech zawodników – juniorów. Musimy dbać nie tylko o ich formę (podczas zawodów sterujemy wszystkimi zawodnikami), ale także o dobre kontakty z prasą, Zakwaterowanie podczas konkursów a także sposób transportu na zawody. Nie jest łatwo dbać o wszystkich zawodników jednocześnie.
Sama gra prezentuje się bardzo dobrze. Zawodnicy są odwzorowani prawidłowo i naturalnie zachowują się w powietrzu. Każda skocznia jest inna. Nie chodzi tylko o parametry(punkt K), lecz o prawidłowe odwzorowanie z rzeczywistości. Poza tym charakterystyki skoczni znacząco się różnią. Na niektórych obiektach leci się blisko buli i ma się wrażenie, że końcówkami nart rysuje się po ziemi. Na innych obiektach wychodzi się strasznie wysoko w powietrze i spada się z wysoka. Wszystko to sprawia, że gra dostarcza bardzo dużo rozgrywki. Jedynym minusem gry jest jednak fakt iż nie ma ona licencji FIS, przez co nie mamy prawdziwych nazwisk zawodników. Trochę śmiesznie więc wygrać zawody z Jannem Ahanonem. Jednakże nie przeszkadza to znacząco w rozgrywce. Poza tym do gry dołączony jest edytor w którym możemy wszystko pozmieniać.

Comments are closed.