Konferencja Google I/O – najważniejsze nowości

Informatycy, ludzie działający w e-biznesie, czy wreszcie zwykli, trochę bardziej świadomi użytkownicy Internetu – oczy całego świata zwrócone były na konferencję Google IO, największą na świecie konferencję pokazującą nowości Googla. Gigant z Cupertino jak co roku zaskoczył wieloma nowościami, nie tylko tymi zapowiadanymi, pojawiły się również niespodzianki.
Tym, na co wszyscy najbardziej czekali, były dwie nowości: Pojawienie się kolejnej wersji kultowego systemu operacyjnego Android. Tym razem wersja oznaczona jako Android 4.1 dostała nazwę Jelly Bean, czyli popularny również u nas Żelek.   Już pierwsze testy, przeprowadzane przez niezależne magazyny informatyczne pokazały, jak wielka siła drzemie w nowym Androidzie. Jak wynika z testów, jest on znacznie szybszy od dotychczasowego Androida, udostępnia też użytkownikom znacznie więcej możliwości rozbudowy aplikacji. Android Jelly Bean został wskazany jako system operacyjny, na którym będzie pracował nowy tablet Google Nexus. Informacja o tym szybko znikła z oficjalnych stron, została jednak przedrukowana przez wiele magazynów i Googlowi już nie uda się ukryć, że to właśnie Jelly Bean 4.1 zasili nowy tablet. Jeśli już o tym mowa, to właśnie Nexus był drugą ważną nowością Googla. Tablet, będący konkurentem dla Apple iPad 3, został dopiero przedstawiony światu, i jeszcze nie jest przetestowany. Wiadomo o nim niewiele, bo same parametry bez integracji z systemem operacyjnym niewiele mówią. Ma z pewnością siedmiocalowy monitor i aż czterordzeniowy procesor. Może się jednak  okazać, że to  iPad mimo niższych parametrów będzie tabletem szybszym i wydajniejszym, dzięki  znakomitemu Mac OSX. Wiadomo jednak, że to Google Nexus dzierży palmę pierwszeństwa w dziedzinie wagi i jest jednym z najlżejszych, poniżej pół kilograma. To nowa jakość jeśli chodzi o tablety, nie mówiąc  już o innych urządzeniach mobilnych, jak notebooki czy laptopy.
Z pozostałych, mniej fascynujących dla normalnego użytkownika Internetu wiadomości, Google udoskonaliło swoją ofertę odnośnie usług udostępnianych w chmurze.

Comments are closed.