Jak wybrać dla siebie smartfona?

Nie można zaprzeczyć, że smartfony szturmem zdobyły rynek i obecnie to właśnie one królują wśród światowych, jak i polskich odbiorców, którzy doceniają zalety tych urządzeń. Jak jednak wybrać najlepszy tego typu telefon, aby spełniał wszystkie wymagania i służył nam jak najlepiej?

Zdefiniuj przeznaczenie smartfona

Zastanów się do czego chcesz go konkretnie używać, możemy wyróżnić kategorie biznesowe, uniwersalne oraz rozrywkę. Dodatkowo smartfony możemy podzielić na takie z klawiaturą mechaniczną QWERTY albo dotykową.

System operacyjny

Obecnie na rynku króluje Android, Windows Phone oraz iOS i ewentualnie Blackberry. Statystyki pokazują, że zdecydowanie najpopularniejszym jest ten pierwszy z nich. Na Androida jest bowiem bardzo dużo interesujących aplikacji, które w znaczący sposób rozszerzają zastosowania smartfona. Co prawda Windows Phone ze swoim zapleczem aplikacji zostaje w tyle, jednakże ma również cechy, które są ważne dla użytkowników decydujących się na telefony właśnie z tym systemem.

Można powiedzieć, że Android jest systemem dla bardziej zaawansowanych użytkowników, którzy lubią bawić się różnymi ustawieniami i aplikacjami. Windows z kolei stawia przede wszystkim na łatwość obsługi i podobnie jak iOS jest bardzo przyjazny dla użytkowników, nawet tych najbardziej początkujących.

Wielkość ekranu

Tak jak kiedyś wszystko szło w stronę miniaturyzacji, tak teraz obserwować możemy zupełnie odwrotny trend, że wszystko co większe jest lepsze. Czy to rzeczywiście prawda?

Na pewno na większym, dotykowym ekranie będzie się znacznie lepiej pracować, przeglądać zdjęcia czy filmy. Z drugiej strony, telefon mniejszy, choćby 4-calowym będzie łatwiej obsłużyć jedną ręką, co dla niektórych również jest ważne.

Procesor, RAM i pamięć wewnętrzna

Im lepszy procesor oraz większa ilość pamięci RAM, tym telefon będzie działał szybciej i płynniej, bez żadnych zacięć. Z kolei pamięć wewnętrzna pozwoli Ci na przechowywanie swoich pobranych aplikacji, zdjęć czy video. Obecnie w nowych telefonach standardem staje się przynajmniej 16 GB, aczkolwiek można też spotkać się z większymi lub mniejszymi parametrami.

Aparat

Dla jednych będzie to rzecz zupełnie zbędna, ale inni nie będą mogli sobie wyobrazić sytuacji, kiedy to nie mają wystarczającej rozdzielczości aparatu, który pozwoli im uwiecznić najpiękniejsze chwile z życia czy też niezwykłe miejsca, albo sytuacje.

Comments are closed.