Smartfony jako małe komputery

Możliwości smartfonów rosną z roku na rok i są naprawdę ogromne. Jeszcze kiedyś nikt nie przypuszczał, że będą one niekiedy mocniejsze od najtańsze notebooków. Tymczasem obecnie nikogo szczególnie nie dziwi 1 GB RAM-u czy czterordzeniowy procesor umieszczony w telefonie. To wszystko ma fundamentalny wpływ na szybkość działania telefonu.

Nowoczesne wyświetlacze

Obecnie ekrany przy nowoczesnych smartfonach zostawiają w tyle nawet najlepsze monitory, które nie mogą im dorównać odwzorowaniem kolorów oraz kątach widzenia. Warto także zauważyć, że rozdzielczość idzie z roku na rok w górę i obecnie mamy już dostępne wyświetlacze Full HD(1920 x 1080). Najlepsze z nich są wyposażone w wyświetlacze IPS czy AMOLED, które ożywiają kolory i zapewniają świetny kontrast.

Aparat

Trudno jest sobie wyobrazić, żeby dzisiejszy smartfon miał słaby aparat, co więcej, niejednokrotnie telefony zastępują nam standardowe aparaty cyfrowe. Dzieje się tak dlatego, że najlepsze modele mają rozdzielczość nawet 40 Mpx, co jest wartością bardzo dobrą i pozwala robić bardzo dobre zdjęcia, nawet podczas, gdy mamy do czynienia ze słabszym oświetleniem.

Procesor i RAM

Jeszcze kiedyś nie było do pojęcia, że telefon mógłby dysponować 1 czy 2 GB pamięci RAM, tymczasem dzisiaj to norma. Tak samo, jeśli chodzi procesory, które mają niekiedy po cztery rdzenie o wysokim taktowaniu. To właśnie to sprawia, że telefon się nie zacina i można płynnie korzystać z dostępnych aplikacji.

Comments are closed.