Modułowe smartfony – czy to przejdzie?

Coraz częściej mówi się o smartfonach, które każdy użytkownik będzie mógł dopasować do swoich osobistych preferencji i możliwości. Eksperci pracują obecnie nad telefonem, który będzie składał się z różnych modułów, które będziemy sobie składać w zależności od potrzeb w danym momencie.

Jak z klocków?

Można tak powiedzieć, ponieważ producenci, którzy wyrazili chęć stworzenia takiego telefonu, m.in. Google zapewniają, że cały montaż i demontaż będzie niezwykle uproszczony, aby każdy był w stanie sobie z tym bez trudu poradzić.

Oprogramowanie

Idea systemu w takim smartfonie miałaby opierać się o założenia Open Source, czyli być dostępna dla każdego użytkownika. Dzięki czemu, każdy, kto interesuje się programowaniem miałby szansę dołożyć swoją cegiełkę i tworzyć aplikacje oraz dodatkowe funkcjonalności.

Cena

Wszystko zależy od tego, jakie rozwiązania bierzemy w ogóle pod uwagę. Już niebawem na rynku pojawi się model Fairphone 2, który ma kosztować w granicach 2200 zł. Z jednej strony może się to wydawać dużo, ale kiedy weźmiemy pod uwagę możliwości, to stawka wydaje się być całkiem rozsądna. Tym bardziej, że Fairphone 2 ma być wyposażony w wydajny procesor, dużą ilość pamięci RAM i dobry wyświetlacz.

Dostępność

Na razie niestety nie jest wiadomo jakimi konkretnie kanałami dystrybucji tego typu telefony mają być u nas w kraju sprzedawane. Jeśli jednak się pojawią, to poinformujemy Was tutaj dokładnie o tym, gdzie można je nabyć.

Comments are closed.