Świat bez komputerów

Świat bez komputerów dziś już nie istnieje, gdziekolwiek się nie odwrócimy, wszystko jest skomputeryzowane i zaprogramowane tak, by człowiek nie miał za dużo pracy. Wystarczy, że zastosuje się odpowiedni program i odpowiednie ustawienie zasad działania i wystarczy tylko kontrola człowieka, by wszystko działało efektywnie i poprawnie. I chociaż niejednokrotnie, ludzie zastanawiają się czy w końcu nie zostaną koniec końców zastąpieni przez maszyny, to rozwój technologii informatycznych jest bardzo przydatny w każdej dziedzinie życia.

Przedsiębiorstwa bez komputerów?

Nie sposób sobie dziś wyobrazić większe lub mniejsze przedsiębiorstwo działające bez komputerów. Już od samego wejścia do firmy, kiedy musimy użyć karty by się zalogować i zaznaczyć swoją obecność, aż do zakończenia dnia pracy, kiedy musimy się wylogować z systemu i odbić kartę obecności, po to by kontrolerzy mogli sprawdzić ile godzin w danym dniu przepracowaliśmy. Komputeryzacja ogarnęła dziś cały świat, kiedy po długim dniu wracamy do domu, musimy wbić odpowiedni kod do domofonu, by wejść, później programujemy kuchenkę, by przygotować posiłek a w międzyczasie ustawiamy ekspres do kawy i czekamy na ulubiony napój. We wszystkich tych urządzeniach, mamy do czynienia z małymi urządzeniami komputerowymi, które ułatwiają nam życie.

Czy mógłby istnieć świat bez komputerów?

Dlatego kiedy usiądziemy i pomyślimy, że świat bez komputeryzacji był dużo prostszy, łatwiejszy, dużo bardziej uporządkowany i spokojny, zastanówmy się czy dziś życie bez komputerów jest jeszcze możliwe. Czy tak naprawdę czasem zupełnie nie zdajemy sobie sprawy, że w urządzeniu, którego w danej chwili używamy jest również małe urządzenie informatyczne, które tym wszystkim kieruje. I choć czasem wydaje nam się, że nowinki informatyczne nie do końca spełniają nasze oczekiwania, powinniśmy zdać sobie sprawę z tego, że dzisiejszy świat nie ma racji bytu bez komputerów i informatyki. Dlatego zamiast szukać wszystkich negatywnych cech rozwoju cywilizacji i świata informatyki, zacznijmy cieszyć się z tego co daje nam komputeryzacja i możliwość korzystania z wynalazków jakie podsyła nam technika.

Comments are closed.