Telewizja w sieci

Jeśli myślisz, że w sieci znajdziesz tylko różnego rodzaju śmieszne filmy na serwisach takich jak na przykład YouTube, to jesteś w bardzo grubym błędzie. W sieci dostępna jest także bowiem telewizja internetowa. Być może spotkałeś się z tym pojęciem i nawet trafiłeś na coś takiego. Zazwyczaj jednak trafiamy na telewizję tworzoną przez portale takie jak WP czy ONET, Interia, HBO Go, Netflix.

Telewizja internetowa to jednak także zwykłe kanały, znane z telewizji naziemnej, jednak odbierane za pośrednictwem internetu. Nie są tutaj potrzebne żadne kable czy anteny. Wystarczy zwykłe podłączenie do internetu, jednak najlepiej takie podłączenie, w którym nie ma limitów pobieranych i ściąganych danych.

Zadbaj o stałe łącze internetowe

Oglądanie telewizji przez internet wymaga stałego pobiera z sieci danych i to w dość dużych ilościach. Tak więc nasz limit może się naprawdę szybko wyczerpać. Telewizja internetowa w swojej wersji podstawowej jest zupełnie darmowa. Tutaj mamy jednak swobodny dostęp jedynie do typowych kanałów znanych z telewizji naziemnej. Do tego dochodzą programy typowo internetowe, które zazwyczaj nie są zbyt ciekawe. Warto więc zainwestować trochę i wykupić sobie pakiet dostępowy do pełnej telewizji internetowej.

Taki pakiet kosztuje naprawdę parę złotych miesięcznie, a daje nam dostęp do ogromnej liczby kanałów, które często znajdują się dopiero w najdroższych abonamentach platform cyfrowych. Jakość telewizji internetowej jest najczęściej zależna od szybkości naszego połączenia sieciowego. Im szybszy internet mamy tym możemy oglądać telewizję w lepszej jakości, która pobiera więcej danych na każdą sekundę.

Comments are closed.