NaviExpert Android

Nadajnik GPS w smartfonie to dodatek, który przydał się już niejednemu kierowcy, choć ci, którzy jeżdżą więcej, wolą nawigacje w „tradycyjnej” formie, tę z telefonu traktując wyłącznie jako rozwiązanie awaryjne. Za praktycznie każdą trzeba jednak dość słono zapłacić, a szkoda byłoby wydawać pieniądze na coś, z czego się nie skorzysta. Dobrze byłoby więc mieć pewność, że kupiona nawigacja rzeczywiści spisze się w każdej sytuacji – także wtedy, kiedy ktoś miałby zamiar używać jej jako podstawowej na co dzień. NaviExpert ma na tym polu spore doświadczenie.
Jest jedną z najbardziej wszechstronnych, jeśli nie w ogóle najbardziej wszechstronną spośród nawigacji dostępnych na smartfony. Bogactwem opcji przewyższa niejedną „odrębną” nawigację. Na bieżąco analizuje dane i wyświetla je w najbardziej przydatnej postaci. Ideał? Wszystko wskazuje na to, że tak: tryb pieszy i samochodowy, planowanie podróży i zarządzanie trasami, wyszukiwanie tzw. POI (interesujących miejsc w pobliżu, które warto odwiedzić) oraz możliwość zadzwonienia do nich z poziomu aplikacji), przygaszanie ekranu w nocy, propozycje dróg alternatywnych, prognozowanie czasu dojazdu, a nawet zużycia paliwa! Mało? Jeśli tak, to proszę dalej: publikowanie na Facebooku informacji o aktualnej lokalizacji, błyskawiczne przeliczanie tras, obsługa kompasu, a nawet obsługa poleceń wydawanych głosem czy kolorystyczne oznaczenia na mapie korków i utrudnień w ruchu.
Co więcej, NaviExpert dla Android jest dopasowana do specyficznych wymagań użytkowników smartfonów – nie blokuje normalnej pracy telefonu. W razie potrzeby aplikację można błyskawicznie zminimalizować, a następnie przywrócić z paska powiadomień.
Nie ma róży bez kolców – podobnie jak większość nawigacji, także NaviExpert nie jest darmowa. Bez opłat można ją testować przez siedem dni, w ciągu których należy wykupić licencję, przy czym opcje są bardzo różne. Doraźnie wykupić można dostęp na 24 godziny – kosztuje 3 złote pod warunkiem jednorazowego zakupu dziesięciu „sztuk”, które można potem aktywować w ciągu dwóch lat. Miesięczna licencja kosztuje 24 złote, roczna 99. Można również zapłacić za NaviExpert przez telefon – 4-dniowa licencja kosztować będzie wówczas nieco ponad 11 złotych, a miesięczna 30 zł. Gdyby ktoś – oprócz mapy Polski – potrzebował również map pozostałych państw europejskich, ma do wyboru licencję miesięczną za 29 złotych bądź dwuletnią w promocji za 149 zł. Czy warto, biorąc pod uwagę fakt, że wielu producentów za połowę tej ostatniej kwoty oferuje aplikacje z dożywotnimi aktualizacjami i nieograniczoną czasowo licencją?
Raczej tak – posługując się rolniczym porównaniem, NaviExpert to kombajn wśród nawigacji na Android, aplikacja o niezwykle wszechstronnych możliwościach. W sam raz dla osób, które potrzebują najwyższej jakości wsparcia, ale nie chcą skazywać się na non-stop przyklejone do szyby samochodu urządzenie.

Comments are closed.