Offtime – godziny ciszy w Twoim smartfonie

offtime androidW dzisiejszych czasach smartfony pełnią nieodłączną część w naszym życiu. Mamy również dostęp do niedrogich abonamentów z internetem mobilnym, a co za tym idzie większa część użytkowników mobilnych urządzeń ma dostęp do internetu praktycznie przez cały czas. Ciągle spoglądamy w ekrany czy nie ma nowej wiadomości, a może coś ciekawego znajomy udostępnił na facebooku – w pewnym momencie zaczyna się to przeradzać w nawyk i ciężko się nam od tego powstrzymać.

Autorzy aplikacji „Offtime” stworzyli narzędzie na system operacyjny Android, które pomoże nam zwalczyć taki nawyk. Po odpowiednim skonfigurowaniu aplikacji sprawimy, że nasz smartfon przestanie reagować na wszelkie powiadomienia przez określony czas. Teoretycznie można wyłączyć urządzenie i mieć święty spokój, ale nie o to w tym chodzi. Aplikacja pozwala nam na dodanie do białej listy najważniejsze kontakty/osoby, od których powiadomienia i wiadomości mają być aktywne. Osobom, których nie będzie na naszej liście „Offtime” automatycznie wyślę odpowiedź, że aktualnie jesteśmy nieosiągalni.

Aplikacja posiada również wbudowany monitor użycia smartfona, dzięki niemu sprawdzimy z których aplikacji korzystamy najczęściej oraz jak często odblokowujemy urządzenie.

Aplikacja „Offtime” na system Android jest dostępna za darmo w sklepie Google Play.

Comments are closed.