Angielski za darmo z Duolingo na Androida

duolingo-angielski-na-androidaNauka języka obcego wcale nie musi być ciężką pracą! Jak się okazuje, poza żmudnym zakuwaniem list słówek, istnieją inne, znacznie przyjemniejsze opcje, co udowodnili twórcy aplikacji Duolingo na Androida. Aplikacja przeznaczona jest do wszystkich osób, które chcą uczyć się angielskiego od podstaw albo zainteresowane są po prostu poszerzeniem swoich dotychczasowych kompetencji językowych.
Aby skorzystać z aplikacji, wystarczy jedynie założyć konto – korzystanie z Duolingo jest w stu procentach darmowe. Po zalogowaniu się możemy wybrać określony poziom nauki, albo podstawowy albo bardziej zaawansowany. W tym drugim przypadku konieczne jest rozwiązanie testu, by aplikacja określiła nasz poziom umiejętności.
Na czym polega unikalność Duolingo na tle innych aplikacji do nauki języków? Chodzi o to, że tym razem nowych słówek i konstrukcji zdaniowych uczymy się przez wykonywanie określonych zadań. Polegają one m.in. na uzupełnianiu zdań pasującymi słowami, zapisie ze słuchu itd. Dostępne są również zadania obrazkowe, które z pewnością spodobają się dzieciom. Co istotne, w Duolingo nauka przypomina grę komputerową. Wykonując każde zadanie, przysługuje nam pewnej limit pomyłek. Gdy go wykorzystamy, trzeba zacząć zadanie od nowa. Tak samo, jak w grach za kolejne zdanie otrzymujemy punkty i możemy przejść do następnych poziomów.
Boisz się, że zapomnisz, czego już się nauczyłeś? Niepotrzebnie! Aplikacja ma także specjalny tryb praktyki, który pozwala nam na ćwiczenie już zdobytych umiejętności językowych. Korzystanie z trybu praktyki nie wpływa na zakwalifikowania użytkownika na określony poziom.

Comments are closed.