SkyForce 2014 na Androida

skyforce2014Niektórzy pamiętają jeszcze pierwotną wersję SkyForce, która została wypuszczona na rynek mniej więcej dekadę temu. Była to typowa gra typu shooter, w której zadanie gracza, lecącego małym statkiem kosmicznym, polegało na zniszczeniu jak największej liczby potencjalnych przeciwników. Obecnie możemy przetestować nową wersję starej produkcji Infinite Dreams – chodzi o grę SkyForce 2014 na Androida.
Nowa wersja popularnego shootera nie odbiega zbytnio od poprzedniej. Podobnie jak w przypadku pierwszej wersji mamy do czynienia z grą działającą w trybie pionowym. Gracz porusza się niewielkim statkiem komicznym, który stale leci do góry. Także i tym razem musimy skutecznie zwalczać oddziały przeciwnika, unikać niszczących promieni lasera oraz konsekwentnie niszczyć cele lądowe. Za każdym razem, aby przejść do następnego poziomu gry, trzeba pokonać tzw. bossa. Zdarza się, że podczas lotu gracz napotyka na swojej drodze cywili, których trzeba uratować.
W SkyForce 2014 możliwe jest ulepszanie swojego statku kosmicznego. Po zniszczeniu każdego przeciwnika zbierane są gwiazdki – to waluta w grze. Jest ona przydatna, gdy chcemy np. zainwestować w nową broń albo poprawić system obrony statku.
Samo sterowanie w SkyForce 2014 jest bardzo proste. Statek porusza się, kiedy przeciągamy palcem po ekranie smartfona; kiedy nie dotykamy ekranu, czas w grze zwalnia. Co więcej, po zalogowaniu się na swoje konto na Facebooku, możemy również konkurować ze znajomymi. Jako ciekawostkę można dodać, że co tydzień odbywają się turnieje dla graczy SkyForce 2014.

Comments are closed.