Opera Mini Android


Przeglądarka internetowa Opera Mini, dedykowana dla systemów Android, jest szybko działającą przeglądarką, mającą dbać o zredukowanie wysokości opłat za połączenia. Wykorzystuje w tym celu serwery Opery do kompresji stron internetowych, by następnie ładować je krócej. W ten sposób pobiera dziesięciokrotnie mniej danych aniżeli konkurencyjne produkty, co w szczególności docenią posiadacze wolnych połączeń internetowych. Rozwiązanie to wyprzedza produkt Opera Mini w porównaniu z konkurencyjnymi przeglądarkami pod system Android.

Opera Mini dla Androida pozwala korzystać z dowolnych stron internetowych w tym najbardziej popularnych (Facebook, WP, NK czy Onet). Natomiast takie portale jak Twitter czy Facebook można obsługiwać przez aplikację w zintegrowany z aplikacją sposób. Pozwala to na proste udostępnianie jakichkolwiek treści innym ludziom.

Najnowsza wersja Opery Mini powiada elegancki, nowoczesny i co najważniejsze – wygodny interfejs. Przeglądanie stron internetowych jak i płynne przesuwanie są możliwe dzięki gestowi ściskania. Program posiada wbudowaną usługę Opera Link, co zapewnia synchronizowanie zakładek, elementów szybkiego wybierania oraz pozostałych danych z tradycyjnymi komputerami stacjonarnymi albo ich przenośnymi odpowiednikami. Podstawowe funkcjonalności Opery Mini można poszerzyć również poprzez wykorzystywanie sklepu Opera Mobile Store, do którego da się szybko przejść poprzez funkcje szybkiego wybierania. W sklepie tym można dokupić dodatkowe gry oraz aplikacje. Użytkownicy świadomi bezpiecznego przeglądania zawartości internetu, będą zadowoleni z obsługi szyfrowania SSL. Nadto można subskrybować kanały RSS.

W programie przewidziano funkcję zoom, której zadaniem jest dostosowywanie rozmiarów strony do ekranu posiadanego urządzenia mobilnego. Jednocześnie nic nie stoi na przeszkodzie do płynnego powiększania czcionki oraz wybierania przeglądanego w danej chwili fragmentu strony internetowej. Dostępne są dwa tryby przeglądania – poziomy oraz pionowy. Kosmetycznym zabiegiem w porównaniu do wcześniejszych wersji jest usunięcie z paska adresu zwrotu „www”, który przysparzał niejednej osobie problem.
Pomimo zalet, Opera Mini dla systemu Android może wykazywać uciążliwe działania w postaci rzadko występującego zmieniania stron przez przeglądarkę. Ponadto aplikacja jest pozbawiona obsługi gestu uszczypnięcia, mającego zmieniać rozmiar ekranu. Wadą dla wielu użytkowników może być również język aplikacji. W chwili obecnej producent udostępnił jedynie anglojęzyczną wersję tego
programu.
Pobierz aplikację Opera Mini dla Androida:

Comments are closed.