Youtube Android

Portal Youtube święci triumfy na standardowych komputerach. Nic dziwnego, że powstała oparta na nim aplikacja o tej samej nazwie, dedykowana dla urządzeń mobilnych z zainstalowanym systemem Android. Została ona wyposażona w możliwość przeglądania tego portalu z filmikami video i to bez konieczności płacenia ani grosza. W zamian użytkownik otrzymuje dostęp do najważniejszych funkcji serwisu Youtube, praktycznie w każdym miejscu, gdzie zabrałby ze sobą swój smartfon czy tablet. Zaletą aplikacji jest bezpłatny dostęp i możliwość jej pobrania.

Interfejs aplikacji Youtube dla systemów Android oparto na ciemnej, eleganckiej szacie graficznej. Twórca programu umożliwił intuicyjny dostęp do poszczególnych detali związanych z klipami video. Po lewej stronie ekranu umieszczono panel nawigacyjny z listą śledzonych kanałów i sugerujący w czasie rzeczywistym kolejne filmy do oglądania. Ta ostatnia opcja pozwoli dopasować się aplikacji do indywidualnych gustów jej użytkownika. Oprócz tego użytkownicy znajdą tutaj dostęp do komentarzy (czytanie ich oraz wpisywanie własnych), ilości wyświetleń jak i liczby polubień oznaczonych przy poszczególnych klipach video.
Użytkownik będzie mógł także w łatwy sposób zalogować się do swojego konta w serwisie Youtube a oprócz tego będzie mógł widzieć nowości dodawane do serwisu. Do programu dodano nowość w postaci funkcji preloading. Charakteryzuje się ona tym, że włączenie jej podłączony do sieci Wi-Fi sprzęt mobilny będzie w trakcie ładowania baterii automatycznie wgrywał filmiki, pochodzące z obserwowanych przez użytkownika aplikacji kanałów na Youtube. Ma to wymierną korzyść w postaci skrócenia czasu oczekiwania na pełne ich załadowanie.

Aplikacja Youtube na system Android ma możliwość zintegrowania z telewizorami Smart TV, dzięki czemu można oglądać filmy również na ekranie wspomnianego telewizora. W tym samym czasie będzie można równocześnie dalej przeglądać na urządzeniu mobilnym serwis Youtube, ustawić kolejkę przeglądania czy komentować zawartość portalu.
Mankamentem aplikacji Youtube dla systemu Android może być jedynie brak trybu odtwarzania dźwięków przy zminimalizowaniu programu.

Aplikację Youtube dla systemów Android można zaktualizować z poziomu Android Market, co jednak będzie skuteczne w przypadku wersji od 2.2 wzwyż. Dzięki aktualizacji użytkownik zyska możliwość samodzielnego wgrywania video na serwis z poziomu urządzenia mobilnego. Prócz tego jest możliwa edycja wgrywanego materiału – modyfikowanie nazwy, opisu jak i słów kluczowych odnośnie danego video. Nadto pozwana na zarządzanie prywatnością.

[qr]https://play.google.com/store/apps/details?id=com.google.android.youtube[/qr]

Comments are closed.