Pinterest Android

Przepiękne zdjęcia, które doceniamy za ich elegancję, interesujące ujęcia i lubimy dzielić się nimi z innymi osobami. O co chodzi? Pinterest to portal znany wyjątkowo dobrze niejednej kobiecie. Moda panująca w sieci społecznościowej na „przyczepianie” grafik do wirtualnej, tablicy korkowej stała się tak powszechna, że dziś można korzystać już z jej udanej wersji na urządzenia mobilne z systemem operacyjnym Android i iOS. Dzięki tej aplikacji można śmiało zamieszczać różne zdjęcia, ciekawe obrazy i animacje, które nas inspirują. Dotychczas tylko właściciele iPhonów mieli okazję korzystać z funkcji ściągania, instalowania takiej aplikacji na swój gadżet. Potem stworzono możliwość zainstalowania programu również na tablety i komórki z systemem Android. Jeżeli chodzi o system Windows Phone, programu pod ten system na razie nie stworzono, może niedługo…Póki co, wszystkie panie korzystają ze swojego ulubionego programu zawsze i kiedy tylko mają na to ochotę.

Pinterest jest niemal identyczna pod względem funkcjonalności, wyglądu do swej wersji przeglądarkowej. Wszyscy użytkownicy tej aplikacji, czyli czytelnicy posiadający konta na Twitterze czy Facebooku i zalogowani na portalu, mogą ogladać świeżo przypięte grafiki i zamieszczać własne. Wszystkie nowo pojawiające się obrazy każdy użytkownik może polubić, skomentować, udostępnić na FB lub też ściągnąć te ulubione na komórkę, tablet. Dzięki temu programowi użytkownicy mają również szansę podglądania swojego profilu, np. kto skomentował naszego “pina”, kto go polubił i kto obserwuje nasz profil. Oceniając pomysł na aplikację oraz jej funkcjonalność można śmiało powiedzieć, że jest niezwykle intuicyjny pod względem obsługi i dzięki temu generuje dość spory ruch na portalu. Aplikacje można ściągnąć ze sklepu Google Play, czy AppStore. To doskonały projekt dedykowany dla pań, które chcą być na bieżąco z modą, urodą czy choćby aranżacją wnętrz, desinem i sukcesywnie gromadzi coraz większe grono fanów. To bardzo kreatywna aplikacja.

Jak wynika z badań ekspertów z branży internetowej, Pinterest w Polsce do tej pory zgromadził już ponad 200 tys. unikalnych użytkowników. Jego siła wciąż rośnie, a to pokazuje, że program ma w sobie bardzo duży potencjał. Eksperci uważają ponadto, że portal ten w przyszłości zastąpi, popularne dziś, fotoblogi. Pinterest gromadzi bez wątpienia bardzo wartościową grupę użytkowników, a profil tego portalu nie jest na pewno nastawiony na niebotyczny podbój rynku internetowego. Główne zalety Pinterest przyciągające coraz liczniejsze grono internautów to możliwość dzielenia się zainteresowaniami, nowościami. Niesamowicie podkręca to np. decyzje zakupowe innych użytkowników po tym, jak zobaczą oni ciekawego “pina” na tablicy. To daje potencjał kreowania ruchu w e-commerce, znacznie poważniejszy niż oferują inne metody.

Pobierz aplikację Pinterest na telefon lub tablet:

Comments are closed.