Gadu Gadu Android

Rozmowy przez telefon tanieją z dnia na dzień, a mimo to ludzie w dalszym ciągu poszukują alternatywnych, darmowych rozwiązań. Nic w tym dziwnego, bo i po co płacić za coś, co równie dobrze można mieć za darmo? Nie powinna zatem dziwić popularność internetowego komunikatora Gadu-Gadu. Pytanie, jak sprawdza się w wersji mobilnej na Android? Czy warto zrezygnować dlań z SMS-ów?
Argument finansowy nie jest bez znaczenia – osoby wysyłające jedną wiadomość raz na kilka dni różnicy nie zauważą, natomiast ci, którzy w ciągu dnia potrafią wysłać kilkaset SMS-ów, dzięki mobilnemu Gadu-Gadu mają szansę uniknąć rychłego bankructwa. Czym Gadu-Gadu na Android różni się od komputerowego pierwowzoru?
W przeciwieństwie do oryginału, pozostało przede wszystkim komunikatorem i służy głównie do rozmowy, nie zaś słuchania radia, oglądania filmów, czytania poczty i newsów czy zabawy. Pozbawione jest również coraz bardziej nachalnych reklam, które niejednego skłoniły już do skorzystania albo z konkurencyjnych aplikacji, albo z wbudowanego w Facebook czata. Udostępnia natomiast czytelny interfejs do prowadzenia rozmów w czasie rzeczywistym, bez zbędnych przerw i oczekiwania, i kilka dodatkowych opcji jak chociażby możliwość automatycznego uruchamiania przy włączeniu telefonu oraz wyboru jednego z dwóch motywów (jasny bądź ciemny).
Aplikacja GG mimo szczerych chęci twórców nie jest jeszcze w pełni pozbawiona wad, które – trzeba oddać sprawiedliwość – znikają sukcesywnie z debiutami kolejnych aktualizacji. Dopracowania wymaga łączenie się z Internetem przez Wi-Fi – zdarzają się sytuacje, że Gadu-Gadu dla Android sygnału nie widzi, mimo że wbudowana w smartfon przeglądarka bez problemu wyświetla strony. Restart aplikacji w większości wypadków rozwiązuje jednak problem. Do zabawnych z początku (później już irytujących) zdarzeń doprowadza brak aktualizacji statusu użytkownika w oknie rozmowy. Może się więc zdarzyć, że mimo iż na liście kontaktów rozmówca jest już dawno niedostępny, w oknie rozmowy nadal „świeci się” żółte słoneczko zachęcające do dyskusji z – w tym wypadku – nieobecnym. Częstotliwość publikowanych aktualizacji i respektowanie opinii użytkowników pozwala jednak mieć nadzieję, że i ten błąd wkrótce zostanie poprawiony.
W większości przypadków aplikacja na smartfony z wynikającej z ograniczeń technicznych konieczności ustępuje jej komputerowemu poprzednikowi. Gadu-Gadu na Android jest jednak wyjątkiem – kiedy „tradycyjna” wersja stacza się po równi pochyłej na samo dno, mobilna absolutnie nie ma sobie równych. I z takiego właśnie GG chcieliby korzystać użytkownicy komputerów. Mogą – pod warunkiem, że sięgną po smartfona.

One Response to “Gadu Gadu Android”

  • Kasia pisze:

    Internet sprawia, że możliwość kontaktowania się z innymi osobami jest łatwa, zaś sam kontakt jest szybki i tani. Ci, którzy dysponują nieograniczonym dostępem do Internetu często wykorzystują sieć jako miejsce, w którym można nawiązać ciekawą znajomość, wymienić się z innymi użytkownikami Internetu życiowymi doświadczeniami lub nawiązać kontakt z osobami o podobnych zainteresowaniach. Za pomocą Internetu można podyskutować z całkowicie obcymi osobami, można również prowadzić ożywione dyskusje ze starymi znajomymi. Liczne fora i czaty umożliwiają dyskusję z wirtualnymi znajomymi, zaś za pomocą komunikatorów kontaktuje się zazwyczaj ze znajomymi. Słynne Gadu – Gadu czy Tlen to coś, co zwykliśmy traktować jako szybszą pocztę elektroniczną, zezwalającą na prowadzenie dyskusji lub jako darmowe SMS-y.
    Pogaduszki z sieci można prowadzić na różne sposoby i w różnych celach. Jedni szukają w ten sposób nowych znajomości, inni odnawiają dawne kontakty. Internet za pomocą takich rozwiązań jak czat, forum czy komunikator daje nam możliwość wyrażenia swej opinii na dany temat, na podzielenie się pewnymi informacjami z innymi użytkownikami sieci oraz na zapoznanie się z ich zdaniem. Dla tych, którzy nie oczekują natychmiastowych odpowiedzi, a często chcą się po prostu ograniczyć do wyrażenia swego zdania, świetnym miejscem są blogi internetowe.