NaviExpert Android

Nadajnik GPS w smartfonie to dodatek, który przydał się już niejednemu kierowcy, choć ci, którzy jeżdżą więcej, wolą nawigacje w „tradycyjnej” formie, tę z telefonu traktując wyłącznie jako rozwiązanie awaryjne. Za praktycznie każdą trzeba jednak dość słono zapłacić, a szkoda byłoby wydawać pieniądze na coś, z czego się nie skorzysta. Dobrze byłoby więc mieć pewność, że kupiona nawigacja rzeczywiści spisze się w każdej sytuacji – także wtedy, kiedy ktoś miałby zamiar używać jej jako podstawowej na co dzień. NaviExpert ma na tym polu spore doświadczenie.
Jest jedną z najbardziej wszechstronnych, jeśli nie w ogóle najbardziej wszechstronną spośród nawigacji dostępnych na smartfony. Bogactwem opcji przewyższa niejedną „odrębną” nawigację. Na bieżąco analizuje dane i wyświetla je w najbardziej przydatnej postaci. Ideał? Wszystko wskazuje na to, że tak: tryb pieszy i samochodowy, planowanie podróży i zarządzanie trasami, wyszukiwanie tzw. POI (interesujących miejsc w pobliżu, które warto odwiedzić) oraz możliwość zadzwonienia do nich z poziomu aplikacji), przygaszanie ekranu w nocy, propozycje dróg alternatywnych, prognozowanie czasu dojazdu, a nawet zużycia paliwa! Mało? Jeśli tak, to proszę dalej: publikowanie na Facebooku informacji o aktualnej lokalizacji, błyskawiczne przeliczanie tras, obsługa kompasu, a nawet obsługa poleceń wydawanych głosem czy kolorystyczne oznaczenia na mapie korków i utrudnień w ruchu.
Co więcej, NaviExpert dla Android jest dopasowana do specyficznych wymagań użytkowników smartfonów – nie blokuje normalnej pracy telefonu. W razie potrzeby aplikację można błyskawicznie zminimalizować, a następnie przywrócić z paska powiadomień.
Nie ma róży bez kolców – podobnie jak większość nawigacji, także NaviExpert nie jest darmowa. Bez opłat można ją testować przez siedem dni, w ciągu których należy wykupić licencję, przy czym opcje są bardzo różne. Doraźnie wykupić można dostęp na 24 godziny – kosztuje 3 złote pod warunkiem jednorazowego zakupu dziesięciu „sztuk”, które można potem aktywować w ciągu dwóch lat. Miesięczna licencja kosztuje 24 złote, roczna 99. Można również zapłacić za NaviExpert przez telefon – 4-dniowa licencja kosztować będzie wówczas nieco ponad 11 złotych, a miesięczna 30 zł. Gdyby ktoś – oprócz mapy Polski – potrzebował również map pozostałych państw europejskich, ma do wyboru licencję miesięczną za 29 złotych bądź dwuletnią w promocji za 149 zł. Czy warto, biorąc pod uwagę fakt, że wielu producentów za połowę tej ostatniej kwoty oferuje aplikacje z dożywotnimi aktualizacjami i nieograniczoną czasowo licencją?
Raczej tak – posługując się rolniczym porównaniem, NaviExpert to kombajn wśród nawigacji na Android, aplikacja o niezwykle wszechstronnych możliwościach. W sam raz dla osób, które potrzebują najwyższej jakości wsparcia, ale nie chcą skazywać się na non-stop przyklejone do szyby samochodu urządzenie.

One Response to “NaviExpert Android”

  • Jacek pisze:

    Sama nawigacja w telefonie z androidem, to bardzo dobra rzecz. Dzięki niej możemy dokładnie dowiedzieć się, jak mamy dotrzeć do konkretnego miejsca. Należy przyznać, że koszt takich nawigacji może być różny. Przy tym trzeba zaznaczyć, że jest on zależny od możliwości mapy. Gdy ma ona zawierać aktualne i rozbudowane dane, wszelkie uliczki, to możemy liczyć się z kosztem kilku tysięcy złotych. Taniej jest w przypadku, jeśli wystarczą nam podstawowe mapy polskie, jak i blisko naszej granicy kraju. Zapewnia to nam posiadanie nawigacji, która jest dla nas wystarczająca. Tego typu nawigacja przyda się nam także w momencie, gdy będziemy chcieli dowiedzieć się, gdzie znajduje się najbliższa stacja paliw, czy restauracja, hotel. W ten sposób docieramy do celu, gdzie nawigacja będzie nas ustnie informować gdzie i kiedy mamy skręcać, jak daleko jechać. Skorzystanie z takich pomocy będzie dla nas bardzo cenne. Nowoczesne nawigacje mogą pobierać aktualizacje, dzięki czemu nadal wydają się być aktualne i zawierać prawdziwe dane.